Shiniori-Raws
Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Taiyou no Ouji: Horus no Daibouken / 太陽の王子 ホルスの大冒険 / Horus: Prince of the Sun 1968
The Great Adventure of Horus 1968 720p BluRay x264 AAC-Shiniori
Shiniori
#1
[Image: 66clxxj.jpg]

English Introduction

Quote:Horus is a boy that one day, hunted by silver wolves, found the sword of the sun. The day his father died he left his home to find the people from the town his father told him. Together with a small bear named Koro he starts the journey and runs into a great adventure fighting against Grunwald and his subordinates who want to rule the world.


Türkçe Tanıtım

Quote:Bir balıkçının oğlu olan Horus, bir gün, kurtlar tarafından kovalanır. Horus, kurtlara karşı kendini savunurken dev bir kaya, Horus ve kurtlar arasındaki savaşın sesleri yüzünden uyanır. Bu dev kaya ile arkadaş olan Horus, kayaya saplanmış “Güneşin Kılıcı”nı bulur. Ancak Horus’un babası ansızın vefat eder ve ölmeden önce Horus’a, doğdukları köyü ve şeytani büyücü Grunwald’ı anlatır. Horus, babasının anlattıkları üzerine, kuzeye, doğduğu kasabaya doğru yolculuğuna başlar. Burada, dünyayı ele geçirmeyi planlayan şeytani Grunwald’e karşı savaşı başlar. Tüm bunların yanısıra Horus, Hilda adında ardında korkunç bir sırrı saklayan genç, güzel ama yalnız bir kızla arkadaş olur.

Prince of the Sun, Isao Takahata tarafından yönetilen ilk filmdir. Ancak 8 ayda tamamlanması planlanan filmin yapımı 3 yıldan fazla sürmüştür. Fakat film aldığı tüm olumlu eleştirilere rağmen Toei, filmi 10 gün gösterimde tutmuştur ve film Toei’nin tarihinde en az hâsılat yapan film olarak tarihe geçmiştir. O tarihten sonra da Isao Takahata’nın Toei’de bir daha yönetmenlik yapmasına izin verilmemiştir. Anime içinde birçok sosyalist fikirler barındırır ve Miyazaki’nin ilk yönettiği anime serisi olan “Future Boy Conan” ile birçok benzerlik bulunur.

PHP Code:
General          A:\The Great Adventure of Horus 1968 720p BluRay x264 AAC-Shiniori.mp4
Format            
MPEG-4 at 4 907 kb/s
Length            
2.80 GiB for 1 h 21 min 45 s 905 ms

Video 
#0          : AVC at 4 644 kb/s
Aspect            1920 x 880 (2.182at 23.976 fps

Audio 
#0          : AAC at 258 kb/s
Infos            2 channels48.0 kHz
Language          
ja 
Reply


Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)